Podzimní opravy komunikací

Přestože jsme vás v létě informovali, že hlavní část oprav komunikací byla již dokončena, souhra okolností nakonec způsobila, že k několika zásadním opravám silnic mohlo dojít i v podzimní části stavební sezony. V současné době jsou dokončovány práce na sídlišti, kde došlo díky přidělené dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ke kompletní rekonstrukci chodníků a v souladu s loni dokončeným projektem byla rekonstruována (či spíše přestavěna, protože došlo ke změně směrového i výškového uspořádání) i hlavní příjezdová komunikace do sídliště. Na jaře pak bude obnoven asfaltový povrch i ve zbytku sídliště, čímž bude stávající etapa rekonstrukce sídliště dokončena.

V létě byla přívalovým deštěm fatálně poškozena komunikace v Království k rodinným domům pod kapličkou Nejsvětější trojice. Po domluvě s pojišťovnou již nebyl obnovován původní štěrkový povrch, který by při dalším větším dešti byl opět poškozen, ale na srovnaný povrch byla položena vrstva asfaltu, která má výrazně větší životnost a pro obyvatele lokality bude jízda i pohyb po komunikaci výrazně příjemnější.

Poslední opravovanou komunikací se stala Husova ulice, kde jsme podobně jako na jaře v případě Přemyslovy ulice využili probíhající investiční akce Severočeské vodárenské společnosti (rekonstrukce kanalizace a vodovodu) a za výhodných podmínek investovali do zcela nového povrchu v této ulici, včetně výměny uličních vpustí.

Na závěr mohu prozradit, že na příští rok měla být v rozpočtu města alokována výrazně vyšší částka než v roce letošním a mohlo dojít k několika již roky odkládaným zásadním opravám i v místních částech (Království, Císařský, Nové Hraběcí).

V přiložené fotogalerii si můžete prohlédnout postupnou proměnu jednotlivých komunikací.

23. 10. 2017 do 4. 3. 2018
5. 1. 2018 do 30. 3. 2018
5. 1. 2018 do 30. 3. 2018
19. 1. 2018 do 19. 1. 2018