Investiční akce města pro rok 2018 se již naplno rozběhly

Rádi bychom vás informovali o průběhu pokračujících či rozbíhajících stavebních i nestavebních akcí. Pomalu se blíží do finále největší akce města od doby dokončení rekonstrukce zámku, kterou jsou stavební úpravy radnice. V současné době je již hotova nová dispozice objektu a v interiérech zbývá dokončit podhledy, podlahy, malby, osazení zařizovacích předmětů a vybavení. Finišuje se i v exteriéru - je dokončována fasáda, úprava dvora a drenáže. Dokončení celé stavby je plánováno na konec srpna a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by tento termín neměl být dodržen.

S oteplením se naplno rozběhly naplánované opravy komunikací - v tuto dobu je dokončena pokládka živičného povrchu ve zbytku sídliště (návaznost na loni provedenou výstavbu nové komunikace) a před zahájením jsou rozsáhlejší opravy asfaltových komunikací ve zbytku města (propojka za Toposem, spodní cesta v Království, komunikace v Novém Hraběcí a Císařském).

Přibližně v polovině realizace se nachází oprava Hřbitovní a částečně i Hradební ulice, kde dochází k obnově dlážděných povrchů, zřízení parkovacích míst u MŠ Svojsíkova a pod hřbitovem a odvodnění.

Naplno již probíhají práce na kulturních i drobných památkách města - revitalizace západní fasády domu kultury, obnova fasády kostelíku sv. Jakuba v Císařském, revitalizace Křížové cesty v Království (obnova kaple Žaláře Krista a výplní zastavení křížové cesty) a obnova křížku pod Jitrovníkem.

S probíhajícím jarem byly provedeny i tradiční výsadby a dosadby zeleně ve městě, letos opět bohužel ve větší míře v duchu náhrad výsadeb poničených či zcizených vandaly. Kromě toho se však povedlo realizovat několik zcela nových výsadeb - okolo křížku na ulici TGM, u Millerova památníku, u dětského hřiště v Císařském. Největší akcí pak bylo dokončení sadových úprav u domu s pečovatelskou službou u nádraží.

V průběhu léta by měly být zahájeny další akce zejména stavebního charakteru, převážně závislé na získání dotačních prostředků - výstavba chodníků v Království, na Budišínské a Rumburské ulici, nové veřejné osvětlení v ulicích Zahradní, Tyršova a v zámeckém parku, přírodní zahrada v areálu MŠ Žižkova, zřízení dětského hřiště v Království, oprava hasičské zbrojnice v Císařském.

V přiložené fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z výše zmíněných akcí.

Za ORŽP MěÚ Šluknov Mgr. Martin Chroust

1. 5. 2018 do 30. 9. 2018
25. 6. 2018 do 30. 9. 2018
1. 7. 2018 do 26. 8. 2018