Anketa - Společně pro Šluknov 2018 - 1. ročník participativního rozpočtu města Šluknov

1. ročník participativního rozpočtu města Šluknov. Vím, že většina z vás asi nechodí na zastupitelstvo, proto jste asi nezaznamenali velkou změnu v nově chváleném rozpočtu našeho města. Jedná se o participativní rozpočet. O co jde: je to proces demokratické diskuse a rozhodování a typ participativní demokracie, ve kterém se jednotlivci rozhodují, jak přidělit část obecního nebo veřejného rozpočtu. Participativní rozpočtování umožňuje občanům diskutovat o jednotlivých složkách veřejných výdajů a některé z nich upřednostňovat, a dává jim možnost rozhodovat o tom, jak jsou peníze vynakládány. Když je participativní rozpočtování bráno vážně a je založeno na vzájemné důvěře, mohou z něho mít prospěch jak místní samospráva, tak občané. V některých případech participativní rozpočtování dokonce zvýšilo ochotu lidí zapojit se do dění ve městě. A to byl i jeden z motivačních faktorů, proč i naše město šlo touto cestou. Jelikož se jedná o novinku, a nechceme zájmy občanů úplně rozmělnit na mnoho požadavků, zvolili jsme nastartování pozvolné. První rok o malý krok, to znamená volba mezi dvěma projekty. Který projekt získá víc hlasů, bude realizován. Záleží tedy jen na vás co si budete přát víc a to se zrealizuje. Samozřejmě cílem by bylo, aby od vás vzešly podněty pro další projekty do budoucích let, které by jste si sami pak mohli do rozpočtu prohlasovat. Letos jsme opravdu na začátku, tak tedy z čeho si můžete vybrat:

1. Revitalizace historické zahrady objektu městské knihovny a ZUŠ
2. Obnova kaple Žaláře Krista v areálu Křížové cesty v Království

Hlasovat můžete prostřednictvím ankety, která je zveřejněna na webových stránkách města (sloupec vpravo > Anketa). Termín ukončení hlasování je 31. 03. 2018. Projekt, který získá nejvíce hlasů, letos zrealizujeme. Nestojí vás to téměř nic, jen zauvažovat o tom jak vypadá vaše okolí a co myslíte, že je pro město lepší. Já osobně věřím, že je to správná cesta a rozhodně první ročník nebude tím posledním. Tak tedy krom toho, že budeme fandit našim sportovcům na olympiádě, fanděme i našemu městu

Mgr. et Bc. Rudolf Sochor
místostarosta

Anketa
Společně pro Šluknov 2018 - Projekt, který získá nejvíce hlasů, letos zrealizujeme. Nestojí vás to téměř nic, jen zauvažovat o tom jak vypadá vaše okolí a co myslíte, že je pro město lepší.
Revitalizace historické zahrady objektu městské knihovny a ZUŠ70 %70 %Obnova kaple Žaláře Krista v areálu Křížové cesty v Království30 %30 %
Celkem hlasovalo: 243