Dotace na domovní čistírny odpadních vod

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo pro letošní rok výzvu na získání možné dotace na pořízení a provoz domovní čistírny odpadních vod pro obyvatele malých obcí a místních částí, kde není do budoucna plánována výstavba kanalizace. Ve Šluknově se to týká obyvatel Rožan, Královky, Kunratic a Nového Hraběcí. Dotaci může získat v těchto místních částech každý objekt, avšak celá záležitost s sebou nese řadu omezení. Dotace je čerpána prostřednictvím města, které zůstává i do budoucna vlastníkem a provozovatelem ČOV. Do jedné ČOV by pak mělo být napojeno co možná nejvíce objektů, je tedy nutná domluva se sousedy. Zároveň se musí v rámci jedné akce zapojit minimálně 30% všech obyvatel místní části a dotace je poskytována do výše 80%.

Město Šluknov je v případě zájmu občanů z předmětných místních částí ochotné o dotační prostředky pro své obyvatele žádat. Pokud tedy mají obyvatelé Rožan, Královky, Kunratic a Nového Hraběcí zájem o odkanalizování svého objektu prostřednictvím domovní ČOV, nechť se dostaví na ORŽP MěÚ Šluknov, který by v případě dostatečného zájmu obyvatel celý projekt administroval.

Zároveň můžete využít hlasování v anketě umístěné v pravém sloupci.