Elektronická podatelna

pdf verze dokumentu ke stažení
  • Elektronická adresa e-podatelny: podatelna@mesto-sluknov.cz
  • Elektronická podatelna je určena pro příjem veškerých datových zpráv (vyhovujícím technickým parametrům, viz. níže) doručovaných Městskému úřadu Šluknov
  • Adresa pro osobní a poštovní přijímání datových zpráv na technických nosičích:
    Městský úřad Šluknov, nám. Míru 1, 407 77 Šluknov
  • Úřední hodiny podatelny:
    pondělí a středa od 7.30h do 11.30h a od 12.30h do 16.30h
    úterý a čtvrtek od 7.30h do 11.30h a od 12.30h do 15.00h
    pátek  od 7.30h do 11.30h a od 12.30h do 14.30h
  • Technické parametry přijímaných datových zpráv:
    Datové zprávy jsou přijímány ve formátech: pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, rtf, odt, jpg, html.
    Případně dalších běžně používaných formátech datových zpráv. V případě pochybností vzneste dotaz na naši e-podatelnu, kde Vám naši pracovníci sdělí, zda je daný formát akceptovatelný.
  • Technické parametry fyzických nosičů, na nichž lze předávat datové zprávy:
    Datové zprávy jsou přijímány na USB flash disku, CD, DVD, případně dalších technických nosičích. V případě pochybností vzneste dotaz na naši e-podatelnu, kde Vám naši pracovníci sdělí, zda jsou technické parametry daného fyzického nosiče akceptovatelné.
  • Postup v případě zjištění škodlivého softwaru u přijaté datové zprávy:
    Datová zpráva, u které byl zjištěn škodlivý software, není zpracovávána. Pokud z přijaté datové zprávy lze zjistit elektronickou adresu odesilatele, je na tuto adresu zasláno sdělení o zjištění škodlivého softwaru.
  • Vyřizování dotazů týkajících se provozu elektronické podatelny:
    Vaše dotazy týkající se provozu elektronické podatelny zasílejte na elektronickou adresu podatelna@mesto-sluknov.cz případně na poštovní adresu úřadu.
  • Seznam jmen oprávněných zaměstnanců podatelny Městského úřadu Šluknov, kterým byl vydán kvalifikovaný certifikát:

Jaroslava Filipová , Dis.
    Kvalifikované certifikáty vydala certifikační autorita Postsignum

• Seznam právních předpisů, podle kterých je možné vůči Městu a Městskému úřadu Šluknov činit právní úkony v elektronické podobě a náležitosti těchto úkonů, zejména náležitosti týkající se použití zaručeného elektronického podpisu:

• Žádost o poskytnutí informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, tj. písemná žádost o informaci podle tohoto zákona, nemusí být podepsáno zaručeným elektronickým podpisem.
    • Datové zprávy zaslané orgánům veřejné moci, jejichž náležitosti neupravuje právní předpis, nemusí být podepsány zaručeným elektronickým podpisem. Jedná se například o běžnou e-mailovou komunikaci mezi pracovníky orgánu a občany.
    • Podání podle zákona č. 500/2004 Sb., správní řád musí být podepsáno zaručeným elektronickým podpisem založeným na kvalifikovaném certifikátu vydaném akreditovaným poskytovatelem certifikačních služeb
5. 5. 2017 do 30. 9. 2017
9. 7. 2017 do 30. 9. 2017
21. 7. 2017 do 21. 7. 2017