Aktuální informace o dění v našem městě teď nově i ve vašem mobilním telefonu – prostřednictvím aplikace „Česká Obec“

mobilní aplikace Česká Obec

Město Šluknov se zapojilo do projektu „Česká Obec". Česká Obec je projekt, mobilní aplikace a jednotné místo, na kterém občané českých obcí získají rychlé a aktuální informace o událostech ve svém okolí, tj. nejen o své obci, ale např. i o obci, kde se právě nacházejí a tráví volný čas, kde mají svou chalupu, nebo jen o obci, která je zajímá.

Zeptali jsme se proto projektového manažera České Obce pana Davida Jedlinského, čím je tato mobilní aplikace zajímavá?

Jak se říká, v jednoduchosti je síla, a právě to je pořekadlo, které naši aplikaci vystihuje, ačkoli je to moderní, přehledný a praktický komunikátor mezi vaší obcí a uživatelem aplikace.

A k čemu aplikace občanům slouží?

Jak jste byli doposud zvyklí dostávat informace z vaší radnice? V místním tisku, ve vašem městě konkrétně ve Šluknovských novinách, sms zprávou, e-mailem, nebo jste prostě ve své volné chvíli navštívili webové stránky a posléze se dověděli, že se např. událo něco, co jste potřebovali vědět o dvě hodiny dříve, nebo si případně potřebujete nové informace poznamenat do svého kalendáře, abyste na ně nezapomněli. A právě mobilní aplikace Česká Obec, kterou vaše město Šluknov nyní nově využívá, je přímo propojena s vaší radnicí, která vás tak může o dění ve vašem městě informovat okamžitě. Aplikace navíc pracuje s obrázky, videi, textem, externími odkazy, najdete tu důležité kontakty na vaše město i Šluknovský zámek a zároveň aplikace pracuje i s kalendářem ve vašem mobilním telefonu, takže si např. upoutávky na kulturní akce ve městě můžete do kalendáře přímo ukládat.

A kromě toho, co jste zmínil, v čem je mobilní aplikace jedinečná?

Máte možnost sledovat nejen město Šluknov, ale také jiné obce (pokud jsou do projektu Česká Obec zapojeny), a to jednoduchým přidáním další obce v mobilní aplikaci. Získáte tak přehled i o jiných obcích, které vás zajímají, nebo kde se momentálně nacházíte. A pokud čtete tento rozhovor, je nasnadě poděkovat právě vaší radnici, protože se zapojila do tohoto projektu a chce, abyste byli okamžitě, moderně a příjemně informováni.

A jak je tedy možné začít mobilní aplikaci využívat?

Mobilní aplikace je zdarma ke stažení pro chytré telefony (tablety) s operačním systémem Android nebo iOS(iPhone).

Zde je jednoduchý návod k jejímu stažení:

-       ve svém mobilním telefonu najdete ikonku "Obchod Play" nebo "App Store", kterou rozkliknete a ve vyhledávači zadejte Česká Obec,
-       po zobrazení na tuto aplikaci klikněte a zadejte instalovat,

-       po instalaci klikněte „Otevřít", aplikace se zobrazí, v pravém horním rohu najdete znaménko „+", po kliku na něj se zobrazí žluté pole s nápisem „Přidat Obec", po kliknutí na něj můžete jednoduše přidávat nebo odebírat obce, které chcete sledovat, dále je můžete řadit v závislosti na tom, která obec má být první nebo druhá tím, že danou obec přidržíte a přetáhnete nahoru či dolů,
-       dále klikněte v levém horním rohu na „Přehled obcí", zobrazí se obec, kterou jste si přidali, pokud je obec zapojená do projektu Česká Obec, zobrazí se dané příspěvky, pokud ne, obec je prázdná pouze s upozorněním, že s námi nespolupracuje.
-       obce sledujete přejetím prstu po displeji vlevo či vpravo.

Mobilní aplikace má velikost 4,56 KB, což zabere minimální místo v paměti vašeho mobilního zařízení. Na nové události vás upozorní prostřednictvím notifikací (upozornění) a na váš požadavek si načte pouze vybraný příspěvek, který vaše město zadá. Je tedy šetrná k vaší baterii i mobilním datům.

Děkujeme za rozhovor.

mobilní aplikace - Česká obec

29. 4. 2017 do 26. 6. 2017
5. 5. 2017 do 30. 9. 2017